Jesteś tutaj

30.06.2020

Co Łona i Budyń odkryli w Poznaniu...

W dniach 22-24 czerwca Adam Łona Zieliński i Jacek Szymkiewicz razem z kuratorkami projektu: Eweliną Chatłas i Zuzanną Głowacką, podróżowali po Poznaniu taksówkami.

Każdy z trzech dni warsztatów obfitował w niezwykłe wydarzenia. Artyści spotkali się z reprezentantami Zrzeszenia Transportu Prywatnego "Super Taxi", a także pracownikami firmy Allride24, spędzili kilka wieczorów w Bistro u Gosi (dawniej: słynny Bar u Jędrusia) racząc się wyśmienitymi żeberkami - specjalnością gospodyni (także wieloletniej taksówkarki!). Łona przez dwa dni jeździł po Poznaniu jako kierowca taksówki. Ta lekcja dała mu świeże spojrzenie na pracę kierowcy, na problem zarobków, narzuconego w poprzednich miesiącach społecznego dystansu, czy na kontakt z klientem. Dopełnieniem pracy warsztatowej było spotkanie z Panem Mieczysławem Hryniewiczem - odtwórcą roli Jacka Żytkiewicza w serialu "Zmiennicy"  w reż. St. Barei.

Materiałów z warsztatów jest mnóstwo, teraz pora poukładać myśli i zobaczyć jaką historię możemy z nich stworzyć. Oczywiście to nie koniec warsztatowej pracy. Na ulicach Poznania oraz w taksówkach będzie nas można spotkać jeszcze nie raz :)