Jesteś tutaj

30.09.2020

OFF Koncert w Koziegłowach

Finał OFFa minął, ale to nie oznacza końca naszych działań. W październiku możecie spodziewać się trzech koncertów w Koziegłowach, Swarzędzu i Pobiedziskach.

Pierwszy z nich już niebawem - odbędzie się w najbliższy czwartek 8 października na placu zabaw TBM przy osiedlu Leśnym w Koziegłowach. Gościem wydarzenia będzie Dizzy Boyz Brass Band. 

Co sprawia, że przeboje Earth, Wind & Fire brzmią tak zjawiskowo ? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca ? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase ? Odpowiedź jest prosta – w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki. Taki zestaw wsparty dynamiczną perkusją to gotowa recepta na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie. Właśnie taka idea przyświecała Jakubowi Domańskiemu, założycielowi Dizzy Boyz Brass Band. Stworzył zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Dwa saksofony, dwie trąbki, dwa puzony i tuba. Do tego perkusja. Kilkunastu muzyków na co dzień związanych zawodowo z instytucjami kultury i sztuki wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino. Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Każdy ich koncert to eksplozja energii i pozytywnych emocji. 

Współorganizatorem wydarzenia są: Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach orz Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" w Czerwonaku

Wstęp Wolny!