Jesteś tutaj

17.09.2020

OFF Opera 2020: Głosy miasta | wejściówki

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy twórcy OFF Opery poznali miasto i jego przedmieścia z zupełnie nowej strony.

Spisywali historie zasłyszane w taksówce, w barze czy restauracji, podróżowali sentymentalnym szlakiem poznańskich bikiniarzy. Korzystając z medium muzyki, teatru i filmu udało im się stworzyć wielowymiarową opowieść o Poznaniu, jego mieszkańcach i mieszkankach.

Off Opera zderza działania muzyczno-teatralne z kulturą popularną i alternatywną czyniąc z muzyki integralną część miejskiego życia. W tym roku podąża za głosami miasta i poznaje kuluary nocnego Poznania. Od czerwca do września 2020 w Poznaniu i okolicach odbyły się trzy cykle warsztatów storytellingowych: Poznańskie Rewiry – poświęcone byłym i obecnym pracownikom gastronomii, Projekt EKI – opowiadający o ekach i bikiniarzach w latach 50 oraz Projekt TAXI poświęcony taksówkarzom. Historie zebrane od uczestników w trakcie warsztatów posłużyły do przygotowania finałowego pokazu.

Bezpłatne wejściówki-zaproszenia na finał OFF Opery 2020 dostępne są już do odbioru odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44). Liczba wejściówek ograniczona!