Jesteś tutaj

01.07.2020

Poszukiwany, poszukiwana...

Uwaga! Poszukiwani pracownicy poznańskiej branży gastronomicznej!

Postanowiliśmy ponownie wsłuchać się w historię miasta i opowiedzieć o jego mieszkańcach, ale tym razem z perspektywy "zza lady" i "zza baru". W ramach
projektu Poznańskie Rewiry zostanie zrealizowany film dokumentalny opowiadający o ludziach i miejscach związanych z kultowymi – działającymi bądź nie – punktami gastronomii Poznania (jak chociażby W-Z, Smakosz, Adria). Zapraszamy do kontaktu wszystkich seniorów i seniorki pracujących przez lata w poznańskiej branży gastronomicznej – kelnerów, barmanki, kucharzy. Wiek nie gra roli. Najważniejsze są Państwa wspomnienia z zapleczy poznańskich kawiarni, barów, restauracji. Pierwszym etapem projektu będą rozmowy telefoniczne z seniorami, które pomogą twórcom w zaadaptowaniu historii. Kolejnym etapem będzie spotkanie się na żywo w miejscu, w którym bohaterowie niegdyś pracowali, i sfilmowanie ich wspomnień. Plany filmowe będą krótkie i bardzo kameralne – pojawi się na nich maksymalnie 5 osób, zachowane zostaną wszelkie środki bezpieczeństwa związane z pandemią. Organizatorzy i twórcy zakładają bardzo dużą uważność w materii bezpieczeństwa, aby tylko uczestnicy czuli się komfortowo i bezpiecznie. Zdjęcia do filmu odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Poznaniu.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym: poznanskierewiry@gmail.com lub pod numerem telefonu: 667 707 325 do 10 lipca 2020.