Jesteś tutaj

14.08.2020

Projekt EKI w terenie!

Za nami tydzień warsztatów storytellingowych realizowanych w ramach projektu EKI!

Dokładnie w poniedziałek 10 sierpnia Michał Mroczkowski i Daniel Stachuła, razem z całym zespołem wyruszyli na ulice Poznania, by rozmawiać z osobami pamiętającymi lata 50. XX wieku. Zawitaliśmy na Dolny Łazarz, gdzie odwiedziliśmy skwer Eki z Małeki – jedno z miejsc, gdzie można było spotkac chłopaków z fyrtla.

Z podróży dalszych – byliśmy w małej miejscowości pod Wronkami, gdzie spotkaliśmy się z Panem Ryszardem, który woli określać siebie jako "poznańskiego blubrakę". Jego historie i opowieści dały wgląd w szczegóły życia poznańskich bikiniarzy i przyniosły spore zaskoczenie w naszym zespole. Okazało się, że poznańskie eki... – o tym może opowiemy podczas finału projektu EKI!

Podczas warsztatów usłyszeliśmy mnóstwo ciekawych, nierzadko mrożących krew w żyłach historii. Dowiedzieliśmy się, gdzie można było spotkać bikiniarzy, nazywanych w Poznaniu także bażantami

Bikiniarskie miejscówki, markowe wody kolońskie, oryginalne, ekstrawaganckie ubrania... W rytmie jazzu i bebopu, którego można było posłuchać na miganych nad Rusałką, na Gowitra albo na Bielnikach wkraczamy w kolejny etap projektu. Czas dokładnie wsłuchać się w zebrane historie, przyjrzeć się Poznaniowi lat 50. z perspektywy chłopaków, którzy nie do końca zgadzali się z otaczającą ich wówczas szarzyzną rzeczywistości. Następna stacja – boogie-woogie!