Obecnie jedną nogą w branży muzycznej — szukam kolejnych historii, które dadzą się opowiedzieć przez muzykę. Czasami prowadzę warsztaty dla liderów lub puszczam piosenki w radiu. Dużo rozmawiam z ludźmi.
Lubię wracać do znajomości sprzed lat i pisać je na nowo.
IG: @zu_glo
strona: zuzannaglowacka.pl
fot. Artur Pompała
Jestem animatorem i menadżerem kultury, teatrologiem, polonistą i prezesem Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury.
Obecnie zajmuję się rozwijaniem projektów kulturalnych, edukacyjnych i społeczno-artystycznych realizowanych w społecznym centrum kultury Fyrtel Główna oraz w ramach sieci poznańskich organizacji pozarządowych Kolektyw Aktywne Miasto, a także prowadzę warsztaty i szkolenia oraz facylituję procesy twórcze, współpracując z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, biznesem i administracją publiczną. Oprócz tego jestem nauczycielem akademickim w Collegium Da Vinci. W swojej pracy łączę zaplecze teoretyczne związane z badaniami nad kulturą z szeroką gamą praktyk edukacyjnych, społeczno-kulturowych i artystycznych.
W OFF Operze pracuję nad spektaklem teatru ludowego — Dawno temu w Glutendorfie.
Często wracam do przeszłości, by ją remiksować — tu i teraz.
fot. Szymon Kavka
Jestem antropolożką, animatorką kultury i mediaworkerką.
Obecnie piszę licencjat o relacjach mieszkanek i letników z Jeziorem Niedzięgiel. Na co dzień pracuję w społecznym centrum kultury Fyrtel Główna. Zajmuję się koordynacją projektów od strony komunikacyjno-medialnej oraz działaniem z dziećmi i młodzieżą. W ramach OFF Opery odpowiadam za kontakt z mediami.
Chciałabym jeszcze raz przypomnieć, że nikt nie jest nielegalny.
fot. Ula Jocz
Jestem magistrem kulturoznawstwa, absolwentką Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Moje zainteresowania naukowe koncentrują się na mediach społecznościowych, wzorcach kulturowych, literaturze, kulturze popularnej i reklamie. Jestem autorką kilku artykułów, aktywnie uczestniczę w konferencjach naukowych. W wolnych chwilach nałogowo czytam. W ramach OFF Opery zajmuję się kwestiami organizacyjnymi, producenckimi i promocyjnymi.
Lubię wracać do ludzi / miejsc / jedzenia / książek / filmów, które kiedyś sprawiły, że poczułam się szczęśliwa.
Jestem graficzką.
Zajmuję się projektowaniem graficznym. Najbliższe są mi prace związane z identyfikacją wizualną i projektowaniem dla Internetu. Dla OFF Opery działam od 2015 r. i mogę tu realizować nieco więcej „twórczych” ambicji niż na co dzień.
Wracam do przeszłości, by pomóc sobie rozumieć teraźniejszość.
Obecnie zajmuję się aktywną działalnością koncertową, występując m.in. z triem Włodka Pawlika i grupą Skalpel. Na co dzień uczę również studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
W swojej karierze miałem okazję współpracować z wieloma wspaniałymi artystami, do których należą m.in. Ben Wendel, Stanley Jordan, Chico Freeman, Randy Brecker, Mike Stern, Vinx De Jon Parrette, Jean Luc Ponty, Sarah McKenzie, Michael Rabinowitz, Leszek Możdżer. W styczniu 2023 roku wydałem swoją debiutancką płytę „Rules for Being Human”, którą można znaleźć na platformach Spotify, Apple Music i Deezer.
Dzisiaj inaczej patrzę na to, co najważniejsze w muzyce, niż 10 lat temu.
FB: facebook.com/damiankostkabass/
IG: @damiankostkabass
Spotify: Damian Kostka
fot. Patryk Grams
Jestem kompozytorem, producentem, mikserem.
Obecnie, poza trzymaniem w ryzach Jakuba i Kuby w naszym zespole Ciepłe Brejki, zajmuję się finalizacją dwóch albumów dla świetnych polskich artystów. Komponuję muzykę do sztuki teatralnej odgrywanej na Sardynii. W wolnym czasie rysuję, robię zdjęcia, wspinam się, a w swojej etatowej pracy ratuje ludzkie życie. Kolejność w zależności od dnia. W ramach OFF Opery razem z resztą Ciepłych Brejków poprowadzimy warsztaty rapowe dla młodzieży, podczas których osoby uczestniczące stworzą własne piosenki i zaprezentują je przed publicznością. Poddamy również analizie twórczość naszego zespołu.
Chciałbym jeszcze raz nauczyć się pływać.
Obecnie piszę teksty i rapuję w zespole Ciepłe Brejki, koordynuję pracę międzynarodowych wolontariuszy w CIM Horyzonty oraz działania w szkole w Nepalu ze Stowarzyszeniem Lepszy Świat. Prowadzę również grupę piosenkopisarską i wiele innych działalności projektowych, które trudno sklasyfikować. We wszystkich działaniach najważniejsza jest dla mnie praca z ludźmi, interesują mnie relacje – to, jak się tworzą, jak trwają i jak na nie patrzymy z różnych perspektyw. W ramach OFF Opery razem z resztą Ciepłych Brejków poprowadzimy warsztaty rapowe dla młodzieży, podczas których osoby uczestniczące stworzą własne piosenki i zaprezentują je przed publicznością. Poddamy analizie twórczość naszego zespołu.
Wracam do przeszłości, żeby wydobyć przeżyte emocje i historie im towarzyszące.
Jestem 30-letnim twórcą interdyscyplinarnym. Na co dzień pracuję jako tatuażysta (@jaywtwister), ale moja twórczość nie kończy się na jednej dziedzinie.
Pasjonuję się również ilustracją (@jakubolegw) oraz realizacjami wideo .Jestem jednym z trzech członków zespołu Ciepłe Brejki, w którym wykorzystuję swoje poetyckie i wokalne umiejętności, by poruszać wspólnie ważne tematy. W ramach projektu OFF Opery chciałbym wraz ze swoim zespołem, stworzyć album konceptualny dla młodzieży, wspierany warsztatami. Zajęcia mają na celu otworzenie młodych ludzi na doświadczenia wokalno-pisarskie. W swojej twórczości chętnie eksploruję ludzkie emocje, czerpiąc inspiracje z nostalgii, fantastyki oraz motywów retro. Patrząc na swoje wcześniejsze projekty i wyciągam wnioski, które pomagają mi zrozumieć własny rozwój. Wierzę, że myślenie o tym, co moglibyśmy zrobić inaczej, to fantazyjne życzenie, które oddala nas od pełnego doświadczenia życia. Popełnione błędy są fundamentem naszego rozwoju i dojrzewania. Moim celem jest tworzenie, które nie tylko wyraża moje myśli i uczucia, ale także inspiruje innych do poszukiwania własnej drogi twórczej. Chcę, aby moje prace były przestrzenią do refleksji i odkrywania, pomagając ludziom otworzyć się na nowe doświadczenia i perspektywy.
Lubię wracać do sztuki, która kształtowała mnie w okresie dojrzewania. Od muzyki przez kinematografię czy komiksy i zderzanie się z nimi ze swoją aktualną perspektywą. Czasami jest to niezręczna konfrontacja.
Jestem dyrygentką, kompozytorką i edukatorką.
Obecnie jestem dyrygentką Chóru Pogłosy, doktorantką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracuję z Teatrem Polskim w Poznaniu. Pracuję również jako kierowniczka muzyczna i kompozytorka muzyki do spektakli Grupy Teatralnej „Jest jak Jest”, która działa w CK Zamek w Poznaniu. W ramach tegorocznej OFF Opery jestem odpowiedzialna za kompozycję utworów, będę również pełnić rolę kierowniczki muzycznej oraz prowadzącej warsztaty chóralne. Poza tym intensywnie pracuję, angażując się w liczne projekty jednocześnie. Uwielbiam każdą z moich działalności, co sprawia, że trudno mi z którejkolwiek zrezygnować. Dlatego można mnie spotkać biegającą gdzieś po Poznaniu, żeby zdążyć i żeby być. Kiedy coś robię, zawsze staram się być w pełni obecna dla osób, z którymi współpracuję. Bardzo cenię możliwość bycia zawodową artystką i jestem wdzięczna za każdą okazję, jaką przynosi moja praca.
Lubię wracać do siebie, kiedy po tygodniach, miesiącach nieprzerwanej pracy zapominam kim jestem. Wtedy mogę wziąć pełny wdech i patrzeć, jak powoli rośnie trawa na ogrodzie.
IG: @sykulka
Projekty Chóru Pogłosy: linktr.ee/poglosy
Jestem muzykiem, saksofonistą, kompozytorem.
W ramach OFF Opery będę prowadził warsztaty dla muzyków. Poza OFF Operą gram koncerty z moimi zespołami, pracuję nad nowym materiałem, komponuję muzykę do filmów, jeżdżę na deskorolce i skaczę na trampolinach.
Lubię wracać do miejsc, które swoim brzmieniem, wyglądem i zapachem przywołują dobre wspomnienia.
fot. Dawid Kałuski
Jestem teatrolożką, animatorką kultury, koordynatorką projektów społeczno-artystycznych i studentką socjologii.
Badawczo skupiam się na ludziach i teatrze (razem i osobno). W swoim życiu robię rzeczy z dwóch powodów — dla samorozwoju i dla fabuły. W SMAK-u odpowiadam za koordynację Biblioteki Sąsiedzkiej, w OFF Operze zajmuję się cyklem spotkań dyskusyjnych „Nowe definicje”, a pomiędzy nimi produkuję spektakl „Dawno temu w Glutendorfie…”. Pykam też w Instagrama. Zaobserwowaliście?
Wracam do przeszłości, żeby rozumieć, jak długą drogę przeszłam.
IG: @kaja_janda
Tworzę swoje solowe projekty pod pseudonimem Laura Leish.
Jestem laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, konkursu na interpretację monologu Szekspirowskiego Modjeska Calling, poznańskiego plebiscytu na Wydarzenie Artystyczne Sezonu, konkursu Szekspir OFF, trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w tym programu Młoda Polska), stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury 2023, rezydentką Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Centrum Szyfrów Enigma 2022, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza 2014. W dorobku artystycznym mam ponad 70 ról teatralnych, prawie tyle samo scenariuszy oraz kilkaset spektakli, zagranych na międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą. Projekty, które realizuję cechuje ważna tematyka i eksperymentalna forma. Od ponad 20 lat współtworzę wraz z Wojciechem Wińskim Teatr Usta Usta Republika. Od 2013 r. realizuję pod pseudonimem Laura Leish autorskie projekty, skupione na kobiecej narracji i teatrze dokumentalnym. Jestem kuratorką i koordynatorką programu artystycznego poznańskiej Republiki Sztuki Tłusta Langusta. Działam społecznie.
Lubię wracać do przeszłości. Teatr, który tworzę często zanurzam w prawdziwych historiach i biografiach. Uwielbiam przywracanie ważności osobom i zdarzeniom z pozoru nieważnym. Podążam śladami apokryfów. Kleję całość układanki z elementów, a potem przyglądam się temu z uwagą i konfrontuję z widzem.
fot. Pedro Moreno
Jestem Łukasz aka Elvira. DJ, twórca muzyki elektronicznej, właściciel k-wax działającego wcześniej jako record store, a obecnie platforma promowania muzycznego undergroundu.
Obecnie cieszę się wakacjami z pięknymi zachodami słońca, myśląc o zbliżających się wyjazdach, które będą inspiracją do kolejnych działań. W wolnym czasie zaglądam do studia, gdzie w oparciu o analogowe syntezatory i automaty perkusyjne tworzę muzykę elektroniczną. W ramach OFF Opery zadbam o dobrą ścieżkę dźwiękową, która będzie mogła umilić festiwalowy czas.
Lubię wracać do dźwięków przeszłości z pogranicza ery analogowo-cyfrowej.
fot. Malwina lubienska
W ramach OFF Opery praktykuję jako specjalista ds. promocji festiwalu.
Poza OFF Operą kontynuuję naukę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie poszerzam swoje horyzonty i doskonalę warsztat.
Dziś inaczej patrzę na… marzenia — niektóre wciąż żyją!
IG: @karkoshhka
Jestem reżyserem. Tworzę filmy i próbuję stwarzać swoje życie poza nimi.
Jestem tegorocznym absolwentem reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2020 roku obroniłem doktorat na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuję się również animacją kulturalną oraz projektami aktywizującymi społeczności lokalne. Jestem autorem krótkometrażowych filmów dokumentalnych, fabularnych oraz teledysków. Moje filmy „Uczta duchowa”, „Niech mnie pani posłucha”, „Szereg syczący”, „Gorzko” i „Kosmos” były pokazywane na wielu polskich i zagranicznych festiwalach. Okazjonalnie działam jako aktor („Warszawa, Holandia”). Jestem laureatem Grand Prix Konkursu Papaya Young Directors 2021.
Wracam do przeszłości, żeby podważać łatwe osądy o tym, co teraźniejsze.
FB: www.facebook.com/marcin.kluczykowski/
IG: @marcinkluczykowski
Portfolio: filmpolski.pl
Jestem Marysia-Modnisia-Gwiazda-8000, socjolożka, streetworkerka, animatorka kultury i opiekunka procesów twórczych.
Studiuję na kierunku zaawansowane badania socjologiczne i pracuję w Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury, gdzie współtworzę projekty kulturalno-edukacyjne m.in. dedykowane dzieciakom i młodzieży. Obecnie realizuję drugą edycję wakacyjnego programu wydarzeń dla młodych osób pod hasłem „2024: Odyseja Główna”. W swojej pracy staram się łączyć zaplecze badawcze z animacją kultury. W ramach tegorocznej OFF Opery jestem producentką i opiekunką projektu „Wyrażaj się”.
Chciałabym raz jeszcze powiedzieć, że nie istnieje taka kategoria jak „trudna młodzież”, są za to młode osoby niezaopiekowane w swoich potrzebach i emocjach.
fot. Ula Jocz
Jestem historykiem, kuratorem i producentem wystaw.
Obecnie pracuję w Poznańskim Centrum Dziedzictwa i na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie przygotowuję doktorat na temat dziedzictwa rzeki Warty w Poznaniu w XIX-XX wieku. W ramach OFF Opery zapraszam na miejski spacer „Pieśni rzeki”. W towarzystwie pieśni ludowych w wykonaniu Chóru Pogłosy przejdziemy wzdłuż nurtu Cybiny, poznając jej ludzkie i nie-ludzkie opowieści.
Lubię wracać „tam, gdzie byłem już”.
Strona projektu „Dziedzictwo wody”.
fot. Ł. Gdak
Jestem rysowniczką i twórczynią filmów animowanych.
Obecnie dużo wymyślam i rysuję, dla Off Opery też.
Chciałabym jeszcze raz poczuć zapach kremu, który był dołączony do mojej Barbie Miami. To zapach, który najbardziej kojarzy mi się z beztroską i szczęściem.
Jestem trębaczem posługującym się językiem muzyki jazzowej oraz improwizowanej, zafascynowanym ogromnym wachlarzem brzmieniowym trąbki i chętnie wykorzystującym wszelkie możliwe środki muzycznej kreacji. Często łączę głębokie akustyczne brzmienie trąbki z szeroko pojętą elektroniką.
Aktywnie uczestniczę w poznańskim środowisku muzycznym, współtworząc projekty takie jak „Unleashed Cooperation”, „Anomalia”, „Skalpel Big Band”. Obecnie, jako doktorant Akademii Muzycznej w Poznaniu, zajmuję się powiązaniami muzyki etnicznej oraz jazzowej.
Chciałbym jeszcze raz po raz poczuć te emocje, kiedy po raz pierwszy zrozumiałem, w jaki sposób chcę kreować swój muzyczny język i jaką narracją chcę dzielić się ze słuchaczami.
strona: patrykrynkiewicz.com
IG: @patryktrp
Jestem tancerką, performerką, choreografką.
Na co dzień spełniam się jako nauczycielka tańca, performerka, voguerka oraz nauczycielka metody pilates. Moje życie kręci się wokół szeroko pojętego ruchu. Obecnie zajmuję się w ramach OFF Opery komunikacją oraz sferą organizacyjną.
Lubię wracać do miejsc, w których czas płynie wolniej, a zmysły się wyostrzają.
Jestem kompozytorem, muzykiem i nauczycielem.
W Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury zajmuję się produkcją OFF Opery już drugi rok z rzędu. Uczę muzyki w szkole O!mega. Prowadzę nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania – UFFF. Współorganizuję festiwale HIATUS oraz µHIATUS. Jako profesjonalny clown medyczny w Fundacji Czerwone Noski rozśmieszam i wzruszam dzieci. Gram w kilku zespołach, m.in. Drogi Krajowe i Hirjjo. Prowadzę również prywatną praktykę artystyczną. W przeszłości (o dziwo!) robiłem jeszcze więcej.
Lubię wracać do idealistycznej wizji społeczeństwa jaką miałem w latach młodości. Kultywować ją i pielęgnować. Z wiekiem i doświadczeniem niestety ten obraz jest coraz bardziej mglisty.
IG: @krmnsk2137
strona: www.krmnsk.com
fot.Zachar Szerstobitow
Jestem projektantką graficzną, a od czasu do czasu ilustratorką.
Wspomagam graficznie OFF Operę już drugą edycję, a poza tym agencyjnie projektuję do Internetu i druku oraz animuję i rysuję.
Dzisiaj inaczej patrzę na zegarek, uciekający czas.
IG: @joannaakk, @heima.pr
Jestem samozwańczym kompozytorem i aranżerem, proponuję własny język muzyczny, oscylujący gdzieś pomiędzy muzyką elektroniczną, eksperymentalną i regionalną.
Wykorzystuję saksofon jako medium uniwersalne i raczej nie-jazzowe. Ponadto fascynuję się estetyką orkiestr dętych, ich brzmieniem, możliwościami i funkcjonalnością. Jestem artystą od lat związanym z Poznaniem, twórcą autorskich zespołów Polmuz, Koń i Głupi Komputer oraz orkiestry dętej Fanfara Awantura / Prawdziwie Polskie Techno. Piastuję także stanowisko saksofonisty w słynnej orkiestrze Jazzband Młynarski Masecki.
Jestem muzykiem, producentem, kompozytorem.
Obecnie zajmuję się graniem koncertów z materiałem z mojej debiutanckiej solowej płyty „Rugs/ Carpets” oraz pracą nad nowym albumem.
Lubię wracać do albumów, których dawno nie słuchałem i usłyszeć w nich nowe rzeczy.
IG: @tymekpapior
linktr.ee/tymekpapior
Jestem reżyserką, dramaturżką i performerką.
Obecnie pracuję nad tekstami pieśni związanymi z ruchem robotniczym dla Chóru Pogłosy, które zespół performatywnie wykona w finale tegorocznej OFF Opery.
Pracuję także, w ramach realizacji stypendium „Młoda Polska”, nad spektaklem site-specific pt. WILLA z udziałem osób, które zgłosiły się do współpracy podczas letniego naboru we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Premiera odbędzie się pod koniec września. Poza tym dużą część mojego czasu pochłania praca nad koncepcją spektaklu, do którego próby rozpoczynam w styczniu 2025 roku w Poznaniu.
Lubię wracać do siebie, do tematu i na obiad, ale rzadko mogę.
IG: @zdenka_olga
FB: facebook.com/zdenka.pszczolowska/
Jestem fotografką współpracującą z OFF Operą już od czterech lat.
Koncert Radiohead w 2017 był dla mnie impulsem do przekształcenia pasji do muzyki i fotografii w działanie. Od tego momentu aktywnie fotografuję muzykę. Współpracuję między innymi z muzykami, aktorami, artystami i instytucjami kultury.
Wracam do przeszłości, żeby znaleźć piękno w tym, co minęło.
Jestem PR-owiecem po koleżeńsku z Off Operą.
Obecnie szukam przeciwwagi dla komercyjnych projektów, które robię, dlatego pomagam w komunikacji festiwalu, uczę się pracy z NGO-sami i dobrze się bawię.
Lubię wracać do czasów, w których nie czuło się większej odpowiedzialności.
Jestem perkusistą, kompozytorem, producentem i artystą intermedialnym, od początku zaangażowanym w OFF Operę, gdzie w 2021 roku współtworzyłem projekt „Kongres:2071” podczas 8. edycji festiwalu.
Na co dzień gram w zespołach Łona x Konieczny x Krupa, Siema Ziemia oraz Grit Ensemble, a także działam w kolektywach Patch i Practical Flowers, łącząc muzykę z interdyscyplinarnymi projektami artystycznymi.
Jestem współautorem albumu TAXI. Moja muzyka była prezentowana na festiwalach takich jak London Jazz Festival, Jazz Jamboree czy Colours of Ostrava. Współpracowałem z artystami, m.in. Łoną, Fismollem, Oly. i Lee Konitzem, a moje utwory trafiły na playlisty Spotify i Apple Music. Zajmuję się również tworzeniem instalacji artystycznych i muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów. W ramach swoich badań staram się wypracować język muzyczny, który jednoczy działania kompozytorskie, improwizatorskie oraz zaangażowanie społeczne.
Jestem aktorem, instruktorem teatralnym, producentem muzycznym.
Obecnie w ramach OFF Opery biorę udział w spektaklu ”Dawno temu w Glutendorfie”. Oprócz tego występuję w autorskim spektaklu pt. ”Dad Joke” stworzonym wraz z aktorką Sylwią Wanowicz. Spektakl ten podejmuje temat utraconego ojcostwa i choroby psychicznej jako problemu w wymiarze indywidualnym i społecznym. Jestem niezwykle szczęśliwy, że nasze przedstawienie tak bardzo porusza widzów i skłania do rozmów na temat chorób czy zaburzeń psychicznych.
Jako instruktor prowadzę zajęcia aktorskie dla osób w każdym wieku, pomagając rozwijać wyobraźnię i wprowadzać w magiczny świat sztuki teatralnej. Nieocenionym doświadczeniem jest dla mnie prowadzenie zajęć dla osób niepełnosprawnych czy dla młodzieży z trudnych środowisk. Ponadto, pod pseudonimem Maxime Groove produkuję muzykę elektroniczną, głównie w gatunku deep house. Mam okazję współpracować z wytwórniami muzycznymi z całego świata.
Dzisiaj z większą wyrozumiałością patrzę na ludzkie słabości i wady. Nie jestem już tak radykalny w osądzaniu ludzkich postaw mając na uwadze, że spotykając drugiego człowieka mierzymy się z całym bagażem jego doświadczeń, nierzadko trudnych i traumatycznych.
Działaność aktorska i warsztatowa (Kurtyna W Górę):
FB: facebook.com/KurtynaWarsztaty
IG: @kurtynawgore
Profil muzyczny (Maxime Groove):
FB: facebook.com/maximegroove
IG: @maximegroove
Jestem absolwentką Studia Aktorskiego STA, jedną z założycielek Stowarzyszenia Rojber Kolektyw i instruktorką teatralną.
Od 4 lat pracuję w prywatnej szkole musicalowej i tam współtworzę spektakle oraz prowadzę zajęcia aktorskie dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Jestem jedną z twórczyń cyklu warsztatów „Ciałowciało”. W ramach projektu „Słowo na d.” stworzyłam scenografię oraz kostiumy do spektaklu w reżyserii Pauli Głowackiej.
Ostatnie realizacje aktorskie: nauczycielka matmy w spektaklu „Gdzie Ci mężczyźni” reż. Piotr Dąbrowski, Kaśka w spektaklu „h.”, reż. Daniel Stachuła (Teatr Wielki w Poznaniu), Anka w krótkim metrażu „Do zobaczenia”, Hitler w spektaklu dyplomowym „Zjazd”, głos i ciało komunistki w projekcie „Eki z Małeki”. Obecnie jestem związana z Teatrem Animacji jako specjalistka ds. promocji oraz kontaktu z mediami.
Lubię wracać do sytuacji, ludzi i momentów.
Fot. Sasha Cherkas
Jestem aktorem, reżyserem, tancerzem, pedagogiem.
Obecnie biorę udział w tworzeniu spektaklu pt. „Dawno temu w Glutendorfie”. Jako aktor biorę udział w serialach telewizyjnych. Jestem także wykładowcą w Studio Sztuki Teatralno- aktorskiej STA. Wracam do przeszłości, żeby przywoływać dobre momenty, które nasycają teraźniejszość.
Jestem niezdecydowaną studentką kierunku Kreatywna Produkcja Filmowa i asystentką w szkole rysunku, która odnajduje się w organizacji i planowaniu.
Obecnie poszukuję swojej drogi, próbując różnych ścieżek i rozwijając pasje. Pomagam innym tworzyć, asystując przy zajęciach z rysunku. Stawiam także pierwsze kroki w świecie filmowej produkcji, sprawdzam swoje możliwości w tworzeniu, pisaniu scenariuszy, organizowaniu planów filmowych oraz zarządzaniu projektami. Jednym z moich aktualnych wyzwań jest współpraca przy produkcji spektaklu „Dawno temu w Glutendorfie” w ramach OFF Opery. Ach, no, i coś tam rysuję…
Lubię wracać do dalekich wspomnień, gdy świat zdawał się bardziej kolorowy. Wtedy zaczynam rozumieć, jakie barwy nadać mu dziś.
IG: @7_winter_bear_7
Jestem aktorem, twórcą teatralnym i animatorem kultury.
Studiowałem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Uniwersytecie Artystycznym.
Współpracowałem z Teatrem Ósmego Dnia, Teatrem Porywacze Ciał, współtworzyłem Teatr Palmera Eldritcha. Jestem wieloletnim aktorem i współtwórcą wyróżnianych spektakli Teatru Usta Usta Republika. W tym roku zostałem laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania. Zagrałem kilkadziesiąt ról teatralnych w spektaklach wielokrotnie prezentowanych na polskich i zagranicznych festiwalach. Współtworzę miejsce kultury – Republikę Sztuki Tłusta Langusta.
Interesują mnie zagadnienia związane z dostępnością kultury. Opracowałem teksty audiodeskrypcji do kilkuset produkcji filmowych oraz telewizyjnych. Współpracuję z czołowymi platformami streamingowymi. Jestem twórcą oraz lektorem audiodeskrypcji do spektakli teatralnych, tanecznych oraz wydarzeń muzycznych. Lubię sterty książek, obrazy i dźwięki. Wędrówki po pustkowiach i kawę. Interesują mnie zapomniane miejsca i zaklęte w nich historie.
Jestem psychologiem, opowiadaczem, społecznikiem.
Obecnie coś tam sobie wolno skrobię. Zrobię coś w Fundacji bez kozetki, z Grupą Baśnie Właśnie czy CIM Horyzonty. Terapeutyzuję, edukuję siebie i innych.
Lubię wracać do fifnych ludzi i projektów.
FB: facebook.com/BasnieWlasnie
IG: @cimhoryzonty
Fundacja bez kozetki: bezkozetki.org
Jestem historyczką literatury i jestem współ- (współredaktorką, współautorką, współpracowniczką, współuczestniczką życia społecznego).
Obecnie zajmuję się tekstami cudzymi i własnymi: redaguję dwutygodnik „CzasKultury.pl” i pracuję w projekcie badawczym „Przed prawem”. Współpracuję z instytucjami kultury oraz ze specjalnością Kuratorstwo literatury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Współtworzę podcast „Wychodzenie z pochodzenia”. W swojej pracy staram się rozwijać umiejętność czytania rzeczywistości tak, jak literatury.
Jestem ukraińską aktorką i pedagożką .
Od początku wojny w Ukrainie mieszkam w Polsce. Jestem rezydentką Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Jako artystka-rezydentka pracowałam w Teatrze Nowym w Słupsku. Obecnie współpracuję z Republiką Sztuki Tłusta Langusta w Poznaniu. Jestem uczestniczką nowego projektu „Dawno temu w Glutendorfie”.
Lubię powracać do mojej działalności zawodowej i cieszyć się procesem twórczym, komunikacją z ciekawymi ludźmi, zanurzeniem się w świecie czegoś nowego i nieoczekiwanego.
Jestem aktorem, reżyserem, pedagogiem.
Obecnie w ramach OFF Opery biorę udział w projekcie „Dawno temu w Glutendorfie”. Poza tym w Teatrze Polskim pracuję w „Querellu” Geneta w reżyserii Piotra Pacześniaka, a także w nowym filmie Władysława Pasikowskiego. Przygotowuję również prelekcję na I Międzynarodowy Kongres Prowokatywności.
Wracam do przeszłości, żeby poznawać i pamiętać swoje korzenie, a także by weryfikować widzenie rzeczywistości.
FB: www.facebook.com/piotr.kazmierczak.927/
filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1142308
https://teatr-polski.pl/zespol/piotr-kazmierczak-2/
Jestem rysowniczką, graficzką, fotografką pochłaniającą kulturę i sztukę w każdej formie.
Byłam uczestniczką warsztatów scenopisarskich „Dawno temu w Glutendorfie”. Obecnie szukam pracy i miejsc, w których mnie jeszcze nie było.
Wracam do przeszłości, żeby się upewnić, że jestem na właściwej drodze.
Od 2007 roku jestem związana z poznańskim środowiskiem kulturalnym jako radiowczyni, reporterka kulturalna, dziennikarka, reżyserka radiowa, autorka scenariuszy, producentka wydarzeń, organizatorka.
Tworzę słuchowiska, treści audio i audycje radiowe. Prowadzę warsztaty, spotkania, koncerty, wymyślam projekty. Lubię działania nieoczywiste i interdyscyplinarne. Jestem osobą wciąż w procesie. Jeszcze nie wiem dokąd dojdę, ale idę tam pisząc, reżyserując oraz realizując projekty artystyczne, kulturalne i medialne.
Obecnie angażuję się w spektakl „Dawno temu w Glutendorfie”, jako uczestniczka pracowni scenariopisarskiej, a także jako dokumentalistka projektu. Na co dzień działam w fundacji Fonorama i realizuję projekty słuchowiskowe. W Radio Afera prowadzę audycję autorską „Studio Fixum”.
Dzisiaj inaczej patrzę na… wszystko pewnie. Szukam takiej perspektywy, z której zmiany na lepsze są możliwe i wykonalne. Inaczej patrzę też na wartości i wreszcie dostrzegłam, że one zawsze są powiązane z innymi osobami. Łączą nas historie, które kształtują to, kim jesteśmy. Wracam do przeszłości, żeby zrozumieć teraźniejszość.
Po koleżeńsku zostałam zaproszona do działań komunikacyjnych OFF Opery i pokochałam ten projekt z całego serca. Super się cieszę, że za pomocą mediów mogę głośno mówić o festiwalu i ciekawych ludziach. Poza tym pracuję nad autorską kampanią społeczną dla kobiet. Cieszę się, że praca dla siebie daje mi możliwości realizowania tego, co chodzi mi po głowie. A przy okazji jest użyteczne.
Lubię wracać do miejsc, gdzie czas płynie wolniej. Jednym z nim jest nasze Morze Bałtyckie we wrześniu.
Jestem redaktorką i dziennikarką.
Obecnie pracuję w Wydawnictwie Miejskim Posnania, gdzie redaguję publikacje książkowe. Od prawie dekady jestem związana z Radiem Afera – wcześniej jako reporterka kulturalna i szefowa Działu Kultury, a aktualnie jako prowadząca audycję o współczesnym teatrze „Odsłuch teatralny”. Piszę dla miesięcznika „IKS” i portalu kultura.poznan.pl.
Częścią OFF Opery stałam się dzięki pracowni scenopisarskiej, w której uczestniczyłam.
Lubię wracać do przeszłości w towarzystwie bliskich, aby usłyszeć nieznane niuanse znanych historii.
Obecnie zajmuję się drukowaniem i prowadzeniem pracowni sitodruku ręcznego, tworzeniem druków na tekstyliach domowych oraz pracą z młodzieżą podczas warsztatów serigraficznych. Wspólnie z mężem, Panem Krzysiem tworzę projekt happyhand.shop. Poza tym zajmuję się wspieraniem rozwoju naszej córki Kaliny.
Lubię wracać do domu.
fot. Marcin Matuszak